Wintex Ultra, podvod? Negatívne recenzie, Fórum, Lekáreň, Cena, Kde kúpiť

Wintex Ultra je gél určený na boj proti kŕčovým žilám. Obsahuje špeciálne zložky, ktoré pomáhajú zlepšovať krvný obeh, zmierňujú zápal a odstraňujú príznaky kŕčových žíl.

Máte nepekné alebo nepríjemné žily na nohách? Hoci sú niektoré žily na nohách neškodné, kŕčové žily môžu spôsobiť príznaky ako bolesť, opuch, svrbenie a kŕče. Tieto riziká možno zmierniť včasnou detekciou a včasnými opatreniami, takže nečakajte na návštevu svojho praktického lekára alebo NHS, ale nechajte sa rýchlo skontrolovať jedným z našich cievnych chirurgov.

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Čo sú kŕčové žily?

Kŕčové žily

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

https://www.gardenstatepain.com/post/varicose-veins

Kŕčové žily sú žily, ktoré napuchli, skrútili sa a vytvorili hrčky. Kŕčové žily môžu postihnúť akúkoľvek žilu, no najčastejšie sa vyskytujú na nohách. Žily nie sú vždy kŕčové žily, ale menšie pavúčie žily môžu byť rovnako nevzhľadné a nepríjemné.

Kŕčové žily sú niekedy nesprávne chápané ako kozmetický problém, no nie je to celkom pravda. Je dôležité si uvedomiť, že ochorenie žíl sa môže prejaviť aj inak ako kŕčové žily. Opuch, krvácanie, poškodenie kože, ulcerácia a krvné zrazeniny sú možné komplikácie (trombóza). V najhoršom prípade môže spôsobiť pľúcnu embóliu, ktorá môže byť smrteľná.

Čo spôsobuje kŕčové žily?

Kŕčové žily vznikajú vtedy, keď prestanú správne fungovať chlopne v žilách, ktoré privádzajú krv späť do srdca. Keď tieto chlopne nefungujú správne, krv môže prúdiť dozadu a hromadiť sa v žilách. Toto sa nazýva reflux a spôsobuje zväčšenie a skrútenie žíl. Hoci sa kŕčové žily môžu vyskytnúť kdekoľvek na tele, najčastejšie sa vyskytujú na nohách a chodidlách. Na vznik kŕčových žíl môže vplývať viacero faktorov vrátane rodinnej anamnézy, tehotenstva, obezity a sedavého spôsobu života.

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Symptómy a diagnostika kŕčových žíl

Najznámejším znakom kŕčových žíl sú zakrivené modré alebo fialové čiary tesne pod povrchom kože, ktoré môžu spôsobiť nepríjemné pocity pri chôdzi v dôsledku drsnosti oblečenia alebo športových aktivít. Medzi ďalšie príznaky patria:

 • Vypuklé žily:   skrútené, opuchnuté, povrazovité žily sú často modré alebo fialové. Objavujú sa tesne pod povrchom kože na nohách, členkoch a chodidlách. Môžu sa vyvíjať v zhlukoch. V blízkosti sa môžu objaviť drobné červené alebo modré čiary (pavúčie žilky).
 • Ťažké nohy:   Svaly nôh sa môžu cítiť unavené, ťažké alebo pomalé, najmä po fyzickej aktivite.
 • Svrbenie:   Oblasť okolo kŕčových žíl môže svrbieť.
 • Bolesť:   Nohy môžu byť bolestivé, boľavé alebo boľavé, najmä za kolenami. Môžete mať svalové kŕče.
 • Opuch:   Vaše nohy, členky a chodidlá môžu opúchať a pulzovať.
 • Zmena farby kože a ranky:  Závažné kŕčové žily môžu spôsobiť žilové vredy (vredy) na koži.

Hneď ako pocítite bolesť alebo nepohodlie v nohe alebo budete mať viditeľné známky ochorenia žíl, mali by ste zvážiť návštevu jedného z našich cievnych chirurgov na diagnostické vyšetrenie. To platí aj vtedy, ak máte nitkové žily, metličkové žilky alebo väčšie, nepríjemné kŕčové žily.

Diagnostický test dokáže posúdiť stav vašich žíl a naši cievni chirurgovia vám môžu poskytnúť komplexný liečebný plán. Naši cévní chirurgovia s vami budú spolupracovať na vývoji liečebného plánu, ktorý vyhovuje vašim potrebám a pomáha vám zlepšiť celkové zdravie žíl.

Čo je Wintex Ultra a na čo slúži?

Wintex Ultra je gél určený na liečbu a prevenciu kŕčových žíl. Obsahuje aktívne zložky, ktoré pomáhajú zmenšovať žily, zlepšujú krvný obeh a odstraňujú opuchy a bolesti spojené s kŕčovými žilami. Gél sa aplikuje priamo na postihnuté miesta pokožky, pôsobí príjemne osviežujúco a zmierňuje prejavy kŕčových žíl.

Zamýšľané použitie

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Wintex Ultra

Gél na kŕčové žily Wintex Ultra sa odporúča pre nasledujúce aplikácie:

 • Keď sa objavia príznaky kŕčových žíl, ako je opuch, bolesť, ťažkosť a únava v nohách. Gél môže pomôcť znížiť tieto príznaky a zmierniť nepohodlie.
 • Keď sú kŕčové žily viditeľné na vašich nohách, chcete zlepšiť ich vzhľad a urobiť ich menej viditeľnými.
 • Počas obdobia zvýšeného zaťaženia nôh, napríklad pri dlhšom státí alebo sedení, ťažkej fyzickej námahe alebo dlhých cestách.
 • Počas rehabilitácie po operácii kŕčových žíl pomáha znižovať opuchy, urýchľuje hojenie a zlepšuje celkovú cirkuláciu.

Aké je nebezpečenstvo?

Kŕčové žily môžu predstavovať vážne zdravotné riziko, preto je dôležité oboznámiť sa so spoľahlivými zdrojmi informácií o ich účinkoch. Podľa amerického Národného inštitútu pre srdce, pľúca a krv sú kŕčové žily zväčšené povrchové žily, ktoré sa zvyčajne vyvíjajú na dolných končatinách. Vznikajú v dôsledku abnormálneho prietoku krvi a nedostatočnej práce žilových chlopní, čo spôsobuje ich nesprávne fungovanie.

Jednou z hlavných komplikácií kŕčových žíl je tromboflebitída, teda tvorba krvných zrazenín v žilách. Podľa Mayo Clinic môže tromboflebitída spôsobiť vážne problémy, ako je prasknutá zrazenina, ktorá môže zablokovať prietok krvi do pľúc a spôsobiť potenciálne smrteľnú pľúcnu embóliu. Okrem toho sa v dôsledku chronickej stázy krvi môžu vyvinúť povrchové vredy a vredy na nohách, ktoré môžu spôsobiť infekcie a významné obmedzenia v každodennom živote.

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Ako Wintex Ultra účinkuje?

Antivarikózny gél Wintex Ultra funguje vďaka špeciálnemu zloženiu účinných látok. Má mnoho prospešných vlastností, ktoré pomáhajú v boji proti kŕčovým žilám:

 • Zlepšenie krvného obehu: Gél obsahuje zložky, ktoré pomáhajú zlepšiť mikrocirkuláciu a prietok krvi v postihnutej oblasti žily. To pomáha efektívnejšiemu prietoku krvi zo žíl a znižuje prekrvenie, opuchy a pocit ťažoby v nohách.
 • Zúženie žíl: Aktívne zložky gélu pomáhajú spevniť steny žíl, zlepšujú ich napätie a zúženie. To pomáha zmenšiť priemer kŕčových žíl, zlepšuje ich vzhľad a znižuje ich viditeľnosť.
 • Protizápalový účinok: Gél obsahuje zložky s protizápalovými účinkami. Pomáhajú znižovať zápal postihnutých žíl, zmierňujú opuchy a zmierňujú súvisiace príznaky, ako je bolesť a nepohodlie.
 • Hydratácia a výživa pokožky: Wintex Ultra Gel obsahuje aj hydratačné a výživné zložky, ktoré pomáhajú zlepšiť stav pokožky v oblasti kŕčových žíl. To pomáha znižovať suchosť, škálovanie a svrbenie, ktoré často sprevádzajú tento stav.

Wintex Ultra ingrediencie (zloženie)

Wintex Ultra antivarikózny gél obsahuje nasledujúce zložky:

 • Troxerutín : Táto účinná látka je syntetickým analógom rutínu, čo je bioflavonoid. Má protizápalové vlastnosti, pomáha posilňovať cievne steny, zlepšuje ich elasticitu a napätie a znižuje priepustnosť kapilár. Troxerutín pomáha sťahovať žily, zlepšuje prietok krvi a znižuje opuchy.
 • Mithla rhizomatus : Extrakt z Mithla rysus (Ruscus aculeatus) má protizápalové a vazokonstrikčné vlastnosti. Pomáha zužovať rozšírené žily, zmierňuje zápaly a opuchy a zlepšuje mikrocirkuláciu v postihnutej žilovej oblasti.
 • Extrakt z pagaštanu konského : Extrakt z pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum) obsahuje účinnú látku escín, ktorá má protizápalové a vazokonstrikčné vlastnosti. Pomáha zužovať žily, zvyšuje ich napätie a zlepšuje mikrocirkuláciu. Gaštan tiež pomáha znižovať opuchy nôh, kŕče a únavu.
 • Výťažok z harmančeka : Harmanček (Matricaria chamomilla) má upokojujúce a protizápalové vlastnosti. Výťažok z harmančeka pomáha upokojiť podráždenú pokožku, zmierniť zápaly a svrbenie a zlepšiť celkový stav kŕčovej kože.

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Nebezpečenstvá, účinnosť, výhody Wintex Ultra

 • Prírodné zloženie: Wintex Ultra Gel pozostáva z prírodných zložiek, ktoré neobsahujú umelé alebo škodlivé prísady. Vďaka tomu je bezpečný a šetrný k pokožke.
 • Ľahká konzistencia: Gél má ľahkú konzistenciu, ktorá sa ľahko nanáša na pokožku a rovnomerne sa rozotiera. Nezanecháva mastný ani lepkavý film, takže ho môžete nosiť celý deň.
 • Rýchla absorpcia: Gélová receptúra ​​Wintex Ultra bola vyvinutá tak, aby zabezpečila rýchlu absorpciu do pokožky. To znamená, že gél rýchlo preniká do hlbších vrstiev pokožky a umožňuje účinným zložkám účinne pôsobiť na problémové partie.
 • Jednoduché použitie: Wintex Ultra gél sa vďaka svojej ľahkej konzistencii a rýchlej absorpcii ľahko vstrebáva a nevyžaduje dlhú čakaciu dobu pred oblečením alebo obutím. To uľahčuje používanie v každodennom živote.
Wintex Ultra

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Wintex Ultra spôsob použitia, leták, návod

Podľa pokynov a letáku sú nižšie uvedené kontraindikácie, vedľajšie účinky, spôsob použitia a uchovávania lieku.

Kontraindikácie

Hoci je gél na kŕčové žily Wintex Ultra vo všeobecnosti dobre znášaný, niektorí ľudia môžu mať jeho použitie kontraindikácie. Tu je niekoľko príkladov takýchto kontraindikácií:

 • Individuálna intolerancia: Niektorí ľudia môžu byť alergickí na jednu alebo viac zložiek obsiahnutých v géli. Ak ste alergický na niektorú zo zložiek gélu, mali by ste sa jeho použitiu vyhnúť.
 • Otvorené rany alebo poškodená koža: Neodporúča sa používať gél na otvorené rany, rezné rany, vredy alebo iné kožné lézie. V takýchto prípadoch je najlepšie s použitím gélu počkať, kým sa pokožka úplne nezahojí.
 • Tehotenstvo a dojčenie: Nie sú k dispozícii dostatočné údaje o bezpečnosti gélu Wintex Ultra počas tehotenstva a dojčenia.
 • deti.
 • Závažné žilové problémy: Ak máte závažné žilové ochorenia, ako je hlboká žilová trombóza alebo vredy na nohách.

Vedľajšie účinky

Wintex Ultra Varicose Gel je zvyčajne dobre znášaný a vedľajšie účinky sú zriedkavé. U niektorých ľudí sa však môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Alergické reakcie: U niektorých ľudí sa môže vyskytnúť alergická reakcia na jednu alebo viac zložiek gélu. To sa môže prejaviť ako začervenanie, svrbenie, vyrážka alebo opuch.
 • Podráždenie pokožky: Niektorí ľudia môžu po aplikácii gélu pociťovať lokálne podráždenie pokožky. To sa môže prejaviť ako začervenanie, pálenie alebo olupovanie kože. Vo väčšine prípadov sú tieto príznaky dočasné a samy vymiznú.
 • Menej časté vedľajšie účinky: Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť ďalšie vedľajšie účinky, ako sú závraty, nevoľnosť, vracanie alebo systémové alergické reakcie.

Ako užívať, ako užívať

Pre maximálnu účinnosť a bezpečnosť dodržiavajte návod na použitie Wintex Gel Ultra Varices. Tu sú všeobecné odporúčania:

 1. Očistite a osušte oblasť chodidiel, na ktorú chcete gél naniesť. Uistite sa, že pokožka je suchá a nepoškodená.
 2. Naneste malé množstvo gélu na pokožku v oblasti postihnutých žíl. Gél rozotierajte jemnými masážnymi pohybmi, kým sa nevstrebe.
 3. Jemnými krúživými pohybmi masírujte oblasť chodidla, aby sa gél lepšie vstrebal a stimuloval krvný obeh.
 4. Kúru opakujte 2-3x denne alebo podľa návodu na obale. Pre optimálne výsledky je dôležité pravidelné používanie.
 5. Vyhnite sa používaniu gélu na otvorené rany, sliznice alebo inú poškodenú pokožku.
 6. Po nanesení gélu si dôkladne umyte ruky, aby sa gél nedostal do očí alebo na iné citlivé miesta.

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Wintex Ultra

Výsledok používania Wintex Ultra

Tu sú niektoré z možných výsledkov, ktoré môžete očakávať pri pravidelnom a správnom používaní Wintex Ultra :

 • Zlepšenie krvného obehu: Aktívne zložky gélu môžu pomôcť zlepšiť krvný obeh v postihnutých žilách, čo pomáha znižovať opuchy a zlepšovať celkový stav nôh.
 • Zúženie žíl: Gél môže pomôcť zúžiť rozšírené žily, vďaka čomu budú menej viditeľné a zníži sa výskyt kŕčových žíl.
 • Zníženie zápalu: Aktívne zložky v géli môžu mať protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať zápal a podráždenie v postihnutej žilovej oblasti.
 • Upokojuje a zvlhčuje pokožku: Gél obsahuje hydratačné zložky, ktoré pomáhajú zmäkčiť a zvlhčiť pokožku nôh, zlepšiť jej textúru a celkový vzhľad.
 • Znižuje pocit ťažoby a únavy v nohách: Použitie gélu môže pomôcť znížiť pocit ťažoby a únavy v nohách, najmä po dlhom státí alebo sedení.
 • Predchádzanie vzniku nových kŕčových žíl: Pravidelné používanie gélu môže pomôcť predchádzať vzniku nových kŕčových žíl a spomaliť progresiu už existujúcich.

Tu je niekoľko názorov a komentárov od skutočných používateľov z fór 

„Ako aktívny futbalista si moja práca vyžaduje neustály pohyb a veľa fyzickej aktivity. Preto som sa veľmi obával vzniku kŕčových žíl a pocitu ťažoby v nohách po tréningoch a zápasoch. Po použití Wintex Ultra antivarikózneho gélu však cítim veľkú úľavu! Gél sa rýchlo vstrebáva a zanecháva na pokožke ľahký pocit. Všimol som si, že opuchy a zápaly sa zmenšili a moja pokožka bola viac zvlhčená a elastická. Ďakujem Wintex Ultra za to, že mi pomohol pokračovať v cvičení bez nepríjemných pocitov v nohách!“

Tu je niekoľko názorov a komentárov od skutočných používateľov z fór 

„Ako stavebný robotník trávim väčšinu pracovného dňa státím, čo veľmi zaťažuje moje nohy. Kŕčové žily sa stali vážnym problémom, ktorý mi spôsobuje únavu a bolestivé pocity. Vďaka Wintex Ultra Varicose Gel sa však moja situácia výrazne zlepšila. Gél sa ľahko nanáša, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pokožku jemnú. Všimol som si zmenšený opuch, hladšiu pokožku a menšiu bolesť. Teraz môžem pokračovať v práci bez neustáleho nepohodlia v nohách. Vrelo odporúčam gél Wintex Ultra každému, kto trpí kŕčovými žilami.“

>>>-50% Cena – Oficiálna webová stránka<<<<

Vložiť komentár